Bonapeti.rs»Forum»Konzerviranje hrane»Pasterizacija hrane u kucnim uslovima

Pasterizacija hrane u kucnim uslovima

  • 07.08.22 07:15#1AnitaAnitaПомощник ГотвачRegistracija: 07.08.22Grad: -Odgovori: 4Pasterizacija hrane u kucnim uslovimaKako pasterizujete zimnicu? U loncu sa vodom ili u rerni?

    Kompote i slanu zimnicu pasterizujem u loncu sa vodom koja kada provri ostavim da vri jos 15minuta pa sklonim i ostavim tegle u toj vodi da se ohlade. Neko pasterizuje krace neko duze pa me zanima od cega zavisi duzina tog vrenja vode? A u rerni zapecem dzemove kad ih skuvam mada sam cula da se pasterizuje zimnica tako sto se stavu u pleh nalije voda i ostavi u rerni.

    Negde pdocitah o pasterizaciji u nasini za pranje sudja,vase misljenje da li je uopste.moguce tako nesto?
    OdgovorOdgovori sa navedenom temom
  • 20.12.22 08:25#2VecaVecaМастър ШефRegistracija: 21.05.19Grad: -Odgovori: 8od: Pasterizacija hrane u kucnim uslovimaŚarenu salatu sam ove godine pasterizovala u rerni i odlična je.Voće(breskve,kajsije)) pasterizujem u loncu sa vodom.Čula sam i ja o pasterizaciji u mašini za pranje suđa.Džemove ne stavljam da se zapeku,već lepo ukuvam u selu na smederevcu,dobro zatvorim poklopcem i okrenem tegle da stoje na poklppcu dok se dobro ne ohlade,pa ih vratim u prvobitan položaj i odložim u ostavu.OdgovorOdgovori sa navedenom temom
  • 21.12.22 08:19#3Korisnik#308162Korisnik#308162ГотвачRegistracija: 29.11.21Grad: -Odgovori: 23od: Pasterizacija hrane u kucnim uslovimaDa, moze sve da se pasterizuje u sudo masini. Tegle se dobro zatvore i ujljuci se program sa najvisom temperaturom - 65-70 stepeni, zavisi od masine.OdgovorOdgovori sa navedenom temom
  • 21.12.22 10:45#4AnitaAnitaПомощник ГотвачRegistracija: 07.08.22Grad: -Odgovori: 4od: Pasterizacija hrane u kucnim uslovimaHvala na informaciji čzla sam samo ali nisam znala kako to funkcioniše,tetka ima sudi mašinu i koristiće joj dosta ova informacijaOdgovorOdgovori sa navedenom temom
  • 21.12.22 12:03#5Korisnik#308162Korisnik#308162ГотвачRegistracija: 29.11.21Grad: -Odgovori: 23od: Pasterizacija hrane u kucnim uslovimaNek proba sa manjom količinom, ako nije sigurna da li će uspeti, ali znam da neke mame na ovaj način pasterizuju i kašice za bebeOdgovorOdgovori sa navedenom temom
  • 21.12.22 12:30#6VecaVecaМастър ШефRegistracija: 21.05.19Grad: -Odgovori: 8od: Pasterizacija hrane u kucnim uslovimaUpravo tako.Mnogi pasterizuju baš u mašini za suđe,bilo da je to kašica ili nešto drugo.Nisam probala,ali ima ko jeste,pa često tako pasterizuje.Ima li neko problema kod ostavljanja komentara?Ja ih imam-kad komentarišem recept sve lepo ispišem,a kad pošaljem komentar-pola"pojede".Kontaktirla sam redakciju.Nadam se da uskoro izregulušu.Prvo sam mislila da nije do mog telefona,pa sam pokušala i sa tableta,kao i preko laptopa-isto bude.Jedino u ovoj temi"forum"kad pišem ispadne sve kako treba.Pokušaću ponovo u još nekim temama.OdgovorOdgovori sa navedenom temom
Facebook
Omiljeno
Twitter
Pinterest