Način pripreme
Kotlete džigerice operemo dobro i odvajamo sve žilice. Treba da budu debljine 1 cm. Stavljamo ih u posudu sa hladnom vodom i sodom na oko 35 minuta. U alkaliziranoj vodi džigerica postaje krtija i sočnije teksture.
Operemo dobro, ocedimo i odušim džigericu. Namažemo je boljnim uljem i pečemo sa obe strane u ugrejanom teflonskom tiganju. Stavljamo pečene kotlete u vatrostalnu činiju, posolimo nakon toplotne obrade i poklopimo. Tako čuvamo temperaturu džigerica koje se dinstaju u sosu koji se odvaja, on će nam kasnije biti potreban.
Za prilog očistimo i dobro operemo svo povrće - spanać, mladi luk i nanu. Isečemo ih i sotiramo u maslacu u ugrejanom tiganju. Dodajemo i šumse pečurke oceđene od vode.
Začinimo solju i biberom po ukusu. Nkon što se dobro izdinstaju posipamo sitno iseckanom nanom. Kinou prethodno skuvmao. Dodajemo je u zeleni prilog, promešamo i ostavljamo sa strane pored rignle.
Nakon toga pripremamo pire od šargarepe, čiji se ukusi dopunjuju sa ukusima zapčene džigerice. Opranu i očišćenu šargarepu skuvamo u posoljeno vodi. Pasiramo i procedimo.
Pire od šargarepe dodajemo u svetlu zapršku. U maslacu propržimo brašno, razredimo ga sa sosom iz pečene džigerice i pavlakom. Kuvamo oko 10 minuta.
Nakon toga skidamo sa vatre, dodajemo žumanca i kurkumu, mešamo dok pire ne postane homogeno. Ako je gusto, možemo razrediti sokom od šargarepe koji se odvoji.
Za boju u tanjiru sam dodala zeleni sos od belog luka i majoneza, koji se priprema veoma lako. U posudi pasiramo zelene začine - nanu, peršun i sremuš. Procedimo i dodajemo sok u majonez.
Serviramo jagnjeću džigericu u ugrejanom porcelanskom tanjiru. Ukrašavamo spanaćem i konoom. Stavljamo špricem pire od šargarepe i zeleni majonez sos, ukrašavamo po želji. Ukrašavamo šumskim pečurakama i cvetovima ljubičice.