Način pripreme
Luk i beli luk isečemo na sitno, a tikvice i šargarepe - na srednje velike kocke.
Kada radimo sa multikukerom nezavisno do vrste pirinča koju koristimo, obavezan uslov je da pirinač mnogo dobro operemo. Ako to ne uradimo pirinač može blago da nam zagori po dnu posude.
Od početka koristimo program FRY koji uključujemo na 10-15 minuta i u malo masnoće zapržimo povrće. U ovom uređaju možemo zaista da spremamo sa veoma malo masnoće, čak i kada kuvamo pirinač.
Mulitkuker ima ocrtane mere za određenu količinu povrća, koje koristimo da bi znali koliko vode treba da dodamo. Mnogo zgodna funkcija koja nam osigurava uvek sjajan rezultat pri spremanju pirinča.
Nakon što dodamo vodu, biramo program RISOTTO. Za moj multikuker on je sa fiksiranom temperaturom i vremensko trajanje je 40 minuta. Često je pirinač gotov i ranije, tako da je najbolje da nakon 25-30 minuta proverite da li vam je jelo gotovo.
Ovako spremljen pirinač možete da koristite kao garnirung, za direktnu konzumaciju ili da u njega dodate meso, još povrća, a što da ne i da ga koristite kao prirpemu za pirinač na kineski način.