Način pripreme
Ako ste kupili ceo blok gušćije džigerice, treba da je isečete na kriške debljine oko 1.5 cm. Treba da bude hladna, zato je tako tvrd i bilo bi lakše. Koristite oštar nož, prethodno malo ugrejan.
Ako po poršini džigerice primetite žilice, pažljivo ih odstranite.
Pokrijte providnom folijom, nakon toga krpom da ne dobire svetlost do nje i ostavite 30 minuta na sobnoj temperaturi. Nije dobro da propuštate ovaj korak, zato što ako je guščija džigerica hladna i pečete je, unutra bi ostala živa. Sakrivamo je od svetlosti da postane kisela i da ne promeni boju u sivo.
Sitno iseckajte pera zelenog luka. Propržeite u malo maslinovog ulja i prstohvatom soli, nemojte da prepržite da bi luk sačuvao svežu boju. Stavite med i ruzmarin i mešajte pet minuta.
Gotovu podlogu stavite u centar tanjira u kome ćete servirati i počnite sa duščijom džigericom.
Ugrejte tiganj sa dnom koje se ne lepi na jakoj vatri. Kad se ugreje maksimalno stavite komadiće i pecite po minut sa svake strane ili dok ne dobije tamnozlatnu boju.
Ako temperatura nije dovoljno visoka počeće da se topi i da pliva u masnoći, a postoji opasnost da će da se raspadne. Zato pratite korake i nećete imati problema.
Stavite komadiće ukusnog delikatesa na medeni luk, pospite krupnijom solju i malo bibera po želji i servirajte odmah.
Ovo je neverovatno izazovno predjelo i obavezno se jede toplo.
Prijatno!
* Osim sa karamelizovanim voćem, slatkim redukcijama i džemom, nisam kombinovala guščiju džigericu sa medom, ali je ispalo čarobno. Probajte i vi!