Način pripreme
Raširimo kadaif u tanak sloj u tepsiju rerne, obložene papirom za pečenje. Po želji možemo da pospemo sa malo istopljenog maslaca, ali i bez njega će se sjajno zapeći.
Ubacujemo u zagrejanu rernu na 150 stepeni i pečemo dok ne bude zlatkasto, nadgledajući i mešajući, ako je potrebno, kako bi se dobila ravnomerna boja.
Ostavljamo da se malo ohladi i sipamo u posudu sa kremom od pistaća. Dobro mešamo i raspoređujemo u kalup za torte sa otkopčavajućim dnom (takođe bi bilo dobro da bude obložena papirom za pečenje).
Pritiskamo kako bi se dobila kompaktna i ravnomerna kora za osnovu naše torte. Ako je kadaif suv, onda možemo staviti i malo mekog maslaca za više spoja.
Za krem za čizkejk mutimo pavlaku i maskarpone sir, s tim što je važno da oni budu jednake temperature da se pavlaka ne bi presekla. Opcija je i da se posebno muti pavlaka i zatim da se pomeša sa maskarpone sirom (mekim, na sobnoj temperaturi), ali to je riskantnije.
Istopimo belu čokoladu na vodenoj pari i pažljivo je stavljamo u delovima u beli krem zajedno sa kremom od pistaća. Mućenje treba da bude glatko pomoću silikonske špatule. Probamo kakve je slatkoće i ako smo fanovi veoma slatkih deserata, dodajemo šećer u prahu po ukusu.
Sipamo krem na koru od hrskavog kadaifa i izravnamo. U ovom slučaju ja sam napravila sledeće: stavila sam polovinu čizkrema, rasporedila sam malu dodatnu količinu krema od pistaća i pokrila sam ostalim čiz kremom.
Za ganaš zagrevam pavlaku i u nju rendam crnu čokoladu. Može da bude i u komadićima, prosto ako je narendana, istopiće se odmah.
Mešamo špatulom i kada smo dobili glatku i blistavu smesu, sipamo je u sredinu torte i raspoređujemo špatulom po celoj površini.
Ostavljamo da se stegne i ukrašavamo izmrvljenim pistaćima. Ukras može da se stavi i neposredno pre serviranja.
Dobro bi bilo da čizkejk sa maskarpone sirom i pistaćima odstoji u frižideru barem 3-4 sata pre nego što ga nasečemo i poslužimo.
Pogledajte još ukusnih čizkejkova klasika, takođe, saznajte da li čizkejk dolazi iz Njujorka.