Način pripreme
Od navedenih proizvoda za lepinje umesite glatko testo. Namerno ima više masti u njemu, tako da se dobiju mekane i veoma ukusne lepinje.
Oblikujte 6-7 loptica iste veličine i razmaknite ih na plehu obloženom papirom za pečenje. Ostavite oko 40 minuta da narastu i udvostruče ili utrostruče zapreminu.
Pecite na 200 stepeni u zagrejanoj rerni do zlatne boje (20 minuta).
U međuvremenu, zagrejte lonac vode na jakoj vatri. Kada provri, džigerice blanširajte 5-6 minuta, izvadite ih i svaku prepolovite, uklanjajući žile i vene.
Džigerice su iznutra još uvek ružičaste, ali će se kasnije kuvati zajedno sa povrćem. Deo blanširanja može da se preskoči, ali to ih čini mekšima i meni lično se mnogo sviđaju.
Luk isecite na tanka rebarca, šargarepu na tanke kolutove, a papriku na sitne trakice.
Na ulju propržite povrće, pa postepeno dodajte paradajz, beli luk, alevu papriku, so i malo vode da sve omekša. Kada voda potpuno ispari, stavite i džigerice da se prže.
Sipajte vino, dodajte začine i po potrebi posolite. Kuvajte dok tečnost ne ispari, a ako je potrebno još kuvanja, a džigerice nisu gotove, dodajte još vina ili vode dok se potpuno ne skuvaju.
Na kraju pospite seckanim peršunom.
Isecite kapice na vrhu gotovih i skoro ohlađenih lepinja. Izdubite deo sredine lepinje i na dno raporedite malo rendanog kačkavalja.
Dobro napunite filom od džigerica (ne bi trebalo da bude previše sosa da se ne upije u hleb). Pospite sa još kačkavalja i pecite punjene lepinje dok se kačkavalj ne istopi i ne dobije zlatno smeđu boju.
Punjene lepinje poslužite tople.
Prijatno uz prelepe lepinje punjene pilećim džigericama na seoski način!
*Izdubljenu sredinu lepinja možete jesti sa sosom od džigerice ako vam ostane od njih.
Možete i da osušite sredinu i napravite domaće prezle.
Komentari