Način pripreme
Luk i slanina se iseku na sitno. Zaprže se u malo masnoće, oko 1 kašika, dok ne postanu hrskavi. Izvade se i stavljaju se na papir da se ocede od masnoće.
Iseku se na sitno krastavčići i dodaju se u ohlađeni nadev od luka i slanine. Ostavljaju se sa strane do korišćenja.
Šnicle se izlupaju čekićem, posipaju se solju i biberom sa obe strane. Sa jedne se pomoću četke namaže senf.
Ravnomerno se raspoređuje kašičica nadeva. Uvijaju se čvrste rolnice i zavežu se koncem ili se zakače čačkalicom da se rolnice ne odviju tokom kuvanja.
U dubokom tiganju se zagreva maslac i kašika maslinovog ulja. Stavljaju se rolnice i isprže se dobro sa svih strana. Dodaje se beli luk, isečen na fine kriške, kuva se oko minut. Sipa se teleći bujon, dodaje se paradajz pire, majčina dušica, lovorov list, biber i so, meša se. Poklapa se i kuva se na umerenoj vatri da se krčka oko sat i po ili dok meso potpuno ne omekša.
Gotove rolnice se izvade, sklanjaju se čačkalice i ostavljaju se na toplom pokrivene.
Procedi se preostali bujon i sipa se u čistu šerpu. Stavlja se na umerenu vatru, sipa se vino s skrobom da se zgusne. Ako je neophodno može da se doda malo vode.
Kuva se nekoliko minuta ili dok se sos ne zgusne, dodaje se so po ukusu i posipa se sveže mlevenim biberom.
Servira se toplo sa garnirungom od krompira i dinstanim crvenim kupusom.
Beleška: Recept sam ispisala tako kako je dat od strane ChefNikolay. Nisam imala teleći kare i zato sam pravila od svinjskog karea. Sve druge sastojke sam stavila.
Za garnirung sam spremila mini krompir krokete, ovaj recept sam ja objavila na sajtu Gotvac.bg zato ga neću dodati. Dinstani crveni kupus, koji je tradicionalan garnirung u nemačkoj kuhinji, sam preskočila - u mojoj kuhinji nije omiljen, ali uvek može da se doda, stvar je ukusa i želje.