Riblja konzerva je omiljena mnogima, osim toga, veoma je zgodna, jer nije potrebno spremati ribu u rerni ili u tiganju i ispuniti celu kuću specifičnim mirisom.
Riblja konzerva je veoma korisna za zdravlje, jer sadrži ribu, a riba pomaže normalnom radu kardiovaskularnog sistema. To je zbog omega 3 masnih kiselina koje se nalaze u ribi.
Najviše Omega-3 masnih kiselina nalazi se u masnoj ribi. U tom pogledu su veoma korisni losos, pastrmka, sardine, a takođe i tunjevina, ali su u njoj masne kiseline u manjoj količini.
Najkorisnije su riblje konzerve, ali ne u maslinovom ulju ili ulju, već u sopstvenom sosu. Riba sadrži vrlo malo holesterola, tako da je veoma korisna za telo. A kada je u konzervi, to je čini zgodnom za jelo tokom piknika, pa čak i u kancelariji.
Riblja konzerva je veoma laka za jelo, jer se obrađuje tako da su kosti dovoljno mekane za jelo.
Kada jedete ribu zajedno sa kostima, popunjavate nedostatak kalcijuma u vašem telu. Sto grama ribljih konzervi je jednako jednoj čaši svežeg mleka u sastavu kalcijuma.
Međutim, zapamtite da konzervirana riba sadrži veliku količinu soli, koja nije prisutna u sveže pripremljenoj ribi. To je čini opasnom po zdravlje ako se konzumira prekomerno.
Jedenje samo konzervirane hrane često nije dobro za telo. Usled produžene toplotne obrade, hrana gubi deo svojih svojstava, a zbog dodavanja konzervansa smanjuje se njena zdravstvena korist.
Međutim, termička obrada ne utiče na sadržaj Omega 3 masnih kiselina, tako da možete bezbedno da jedete riblje konzerve, normalno bez preterivanja.
Uz čestu upotrebu ribljih konzervi moguće su alergijske reakcije ako ste skloni alergijama na hranu.
Komentari