Često možete čuti da neko ima obolele bubrege, a obično taj problem obuhvata kako odrasle, tako sasvim made i aktivne ljude.
Obično se oboljenjem bubrega smatra ne samo obična upala, već i stvaranje kamenja u bubregu.
Uporedo sa ozbiljnom klasičnom terapijom, koju treba da primamo uz pomoć lekara, postoje i brojni biljni čajevi, koje treba piti kod oboljenja bubrega.
Njihov unos ubrzaće proces izbacivanja kamenja, a samim tim i ozdravljenje. Takođe je važno ne samo kakve čajeve pijete za obolele bubrege, već i u kojoj količini, s tim što ovde važi pravilo - što više, to bolje.
Jedan od čajeva koji se najviše preporučuju kod oboljenja bubrega je čaj od šipka. Ovo odlično prirodno protivupalno sredstvo može da se uzima u neograničenim količinama i brzo pokazuje blagotvoran efekat na obolele bubrege.
Ukoliko vam čaj od šipka dosadi, ili vam nije među omiljenima, možete spokojno konzumirati 1-2 šilje zelenog čaja, koji takođe ima izrazito diuretsko delovanje i olakšava izbacivanje kamenca i peska iz bubrega.
Lečite bolesne bubrege sa čajem od 2 kašike suvog rastavića, prelivemog sa 1 šoljom vrele vode, ili čajem od 2 kašike troskota, kuvanog 5 minuta u 300 ml. vrele vode.
Kada vas bole bubrezi možete koristiti i listove breze, vetrovalj, zlatnicu, zečji trn, maslačak, imelu i valerijanu
Jedan od najprepotučljivijih čajeva kod bolesnih bubrega je medveđe grožđe, ali s njim ne treba preterivati. Specijalisti preporučuju da se medveđe grožđe u terapeutske svrhe koristi najduže 7 dana.
Komentari