Jagnjeće meso ima široku upotrebu u arapskoj i mediteranskoj kuhinji, dok se u našoj nekako zanemaruje i jedino vreme kada zaista volimo da pojedemo jagnjetinu je maj mesec i čuveno Pečeno jagnje za Đurđevdan.
Ovo zanemarivanje jagnjetine posledica je činjenice da je teža za pripremu, a miris je ponekad ispit za osetljivija pojedinih ljudi. Ako uspemo da uklonimo karakteristični miris, dobićemo veoma ukusno meso, koje je mnogo zdravije od svinjskog i telećeg.
Iskusne domaćice su pronašle veoma prosto rešenja za uklanjanje mirisa. Meso potopite u sveže mleko i ostavite ga preko noći u frižideru. Sledećeg dana izvadite meso, mleko bacite i pripremite meso prema receptu po vašem izboru.
Drugi veoma interesantan način je da se napravi čaj od kamilice, a njime se meso zatim prelije. Meso treba da odstoji 1-2 sata, nakon toga se prosuši i priprema. Kamilica ima osobinu da uklanja mirise.
Poslednji predlog za uklanjanje mirisa iz jagnjetine je da ga marinirate u jakim kiselim proizvodima, koji se dobro bore sa mirisima. Vaš izbor može biti soja sos, sirće, kiselo mleko i paradajz sok. Ne koristite previše kisele marinade i nemojte meso marinirati više od pola sata, je će u protivnom, meso biti žilavo.
Pogledajte i nekoliko ukusnih recepata sa jagnjećim mesom: Janija sa jagnećim mesom, Musaka od jagnjećeg mesa, Dinstano jagnjeće meso.
Komentari