Bonapeti.rs»Saveti»Kako da sačuvamo pasulj?

Kako da sačuvamo pasulj?

MarianeMariane
Džedaj
15630
Kako da sačuvamo pasulj?

Pasulj (zreo pasulj) je među najstarijim biljkama poznatim čovečanstvu. Postoje dokazi, koje su otkrili arheolozi na Tajlandu, da su ljudi koristili pasulj u ishrani još oko 9750 godina pre Hrista. Pasulj je takođe bio rasprostranjen na teritoriji Južne Amerike. Otkrića arheologa jasno pokazuju da su autohtoni narodi Meksika i Perua gajili pasulj još 7000 godina pre nove ere.

Danas se pasulj gaji na mnogim mestima na svetu, uključujući i našu zemlju. Mnoge porodice koje imaju dvorište poseju pasulj, jer njegova kultivacija ne zahteva puno napora. Jela sa pasuljom su tradicionalna jela kuhinje ovih prostora.

Domaćice mogu da izaberu nekoliko načina da čuvaju pasulj u neobrađenom stanju. Pasulj kupljen u prodavnici ne zahteva posebne uslova za čuvanje. Može se skladištiti na suvom i provetrenom mestu oko 12 meseci, bez uticaja na njegov ukus ili stanje.

Međutim, kada je u pitanju svež pasulj, koji je ubran iz bašte, dakle domaći pasulj, postoji nekoliko pravila za skladištenje, koja treba da pratite kako bi ste bili sigurni da pasulj neće biti uništen od parazita.

Nakon branja i čišćenja svežeg pasulja treba ga ostaviti na suncu nekoliko dana da se osuši. On se zatim čuva u plastičnim kesama i ostavlja se najmanje 36 sati u zamrzivač, a po mogućnosti i više. Sirovi pasulj može se dugo vremena skladištiti u zamrzivaču, a može se i izvaditi.

Nakon zamrzavanja pasulja, preporučuje se da ga skladištite u papirnim kesama u kojima se dodaje i lišće oraha. A ako se pitate šta da radite sa pasuljem, predlažemo vam da isprobate naše recepte za Pasulj pečen u rerni i Ukusan čorbast pasulj na manastirski način.

Facebook
Omiljeno
Twitter
Pinterest

Rejting

3
Ukupno glasalo: 1
50
40
31
20
10
Oceni:

Komentari

Ovaj savet još uvek nije komentarisan. Budite prvi, koji će ostaviti svoj komentar:Anonimni