Različite vrste mesa imaju svoje male tajne tokom pripreme. Meso se može pržiti, peći, dinstati, da se priprema na roštilju u različitim jelima i zapečenim jelima. Kako god da rešite da pripremite meso, ono mora da bude bro i sveže, bez lošeg zadaha.
Ako imate sumnju da meso nije dobro za upotrebu, najbolje je da ga bacite, jer rizikujete trovanje i probleme sa stomakom. U nekim slučajevima, ipak, meso može da ima miris iako nije stajalo više od jednog dana, kao i nakon odmrzavanja ili višekratnog zamrzavanja i odmrzavanja. Kako da se rešimo tog mirisa ustajalog mesa?
Ako je miris lakši, potopite meso u čaj od kamilice i ostavite ga da odstoji 10 minuta. kamilica ima dobra antiseptišna svojstva i ukloniće miris. Isperite meso vodom, a ako se miris nije potpuno ozgubio, ponovo ga potopite u kamilicu.
Kako bi uklonili miris starog mesa i u isto vreme da poboljšate njegov ukus, možete napraviti marinadu od luka, sirćeta i soli. Potopite meso, a nakon toga izbacite marinadu. Nakon toga kuvajte meso duže od uobičajenoga vremena.
Ugalj se takođe koristi za uklanjanje mirisa mesa. Prelijte meso hladnom vodom u kojoj ste prethodno ugasili užareni drveni ugalj. nakon toga operite meso vrlo temeljno.
Komentari