Iako su škembići postali dosta moderni tokom poslednih nekoliko desetina godina, oni ostaju jeftino pakovanje za kuvanje i nadamo se da će tako ostati.
Mnogi profesionalni kuvari znaju koliko sočan, nežan i aromatičan može da bude komad škembića kada se pravilno spremi.
Nezavisno od toga da li kupujete škembiće iz mesare ili supermarketa, prva stvar na koju treba da pazite jeste da oni budu sveži. Obratite pažnju na njihovu boju.
Sveži škembići treba da budu krem-beli. Svaki znak gubitka boje (sivilo ili žutilo na masnim delovima) je znak za to da škembići koji se nude nisu sveži.
Na isti način ne sme da bude neprijatnog mirisa, a njihova konzistencija treba da bude čvrsta i roze, a da ne bude klizava.
Najbolji odnos sadržaja masnoća na mesu u škembićima je negde otprilike dijapazon 50:50. Škembići koji se nude u prodavnicama obično su prethodno očišćeni.
Škembići se obično prodaju u prodavnicama na dva načina: u velikim komadima, kako bi se pekli celi ili iseckani na trakice, za pravljenje čorbe od škembića. I jedno i drugo je ukusno, ali su odgovarajući za različite stilove jela.
Kuvari više vole sporo kuvanje škembića uglavnom zbog masnoća, a ne zbog toga što je meso žilavo - sporo kuvanje dozvoljava masnoći da se vremenom istopi u mesu, ostavljajući dobijeno meso vlažnim i nežnim.
Komadići škembića mogu da se proprže u zagrejanom tiganju ili na roštilju i da se odmah pojedu - škembići u maslacu. Neće biti toliko mekani, kao ako se dinstaju ili sporo peku, ali neće biti manje ukusni i možete da dodate raznorazne zanimljive suve začine i marinade.
Ako koristite trakice, one mogu da budu pečene ili dinstane - dajte im otprilike sat vremena kako bi masnoća mogla da se istopi. Takođe, možete da ih isečete veoma tanko i da ih propržite samo na nekoliko minuta, ovo je popularna tehnika u zemljama kao što je Kina.
Komentari