Prave šnicle od mesa se ne prave od mlevenog mesa, nego od celog parčeta mesa, koje se izlupa kao šnicla. Šnicle su omiljene vekovima i među glavnim su jelima u evropskoj kuhinji.
Jedna od najpoznatijih šnicli je bečka šnicla. Šnicla se može pripremati od različitog mesa - pilećeg, telećeg, ćurećeg.
Šnicla od mlevenog mesa nije puno rasprostranjena u evropskoj kuhinji. Moguće je da se napravi šnicla od sitno iseckanog povrća od kojeg se napravi ćufta u pohuje se sa jajima i prezlama.
Za kvalitetno pripremljene šnicle je veoma važno meso koje koristite. Najukusnije su šnicle pripremljene od mesa od telećeg buta ili svežeg telećeg ribića. Ukusne su i šnicle od pilećih ili ćurećih grudi.
Šnicle se razlikuju ne samo po izgledu mesa koje se koristi, nego i po metodi pohovanja. Klasičan metod pohovanja je francuski, koje kojeg je meso koje se pohuje prvo uvalja u brašno, posle u jaja i prže, i bečni - meso se uvalja u brašno, posle u jaja, posle u prezle i prži i ugrejanoj masnoći.
U smesu za pohovanje šnicli možete dodati susam ili začine po ukusu. Druga metoda pohovanja je da se meso uvalja u brašno, da se potopi u smesu od jaja i jedne supene kašike ulja, da se posoli i potopi u prezle. Smesa za pohovanje se pritiska nožem preka mesu i ponovo se topi u jaje i ponovo u prezle.
U maslinovo ulje se dodaje malo soka od limuna, so i biber i muti viljuškom na penu. Meso se pohuje u brašnu, potapa u smesu od maslinovog ulja i nakon toga ponovo u brašno, nakon toga se prži u ugrejanoj masnoći.
Vroma interesantno bude ako pre pohovanja potopite meso u smesu od jaja i senfa. Gotove šnicle možete posuti svežim sokom od limuna. Zato se šnicle uvek serviraju sa polovinom ili četvrtinom limuna.
Komentari