Sve dok imunološki sistem efektno radi uz pravilnu ishranu, boreći se sa mikrobima, bolestima i tegobama, nema ničeg lošeg da prihvatite i malu pomoć prirode! Vaša ostava i prehrambene prodavnice su pune hrane koja nudi prirodna antibakterijska svojstva. Koristi kurkume i meda su dobro poznate, ali hajde da pogledamo neke druge namirnice koja nude isto.
Beli luk
Veliki deo antibakterijskih svojstava belog luka dolazi od alicina, aktivnog sastojka u svežem sirovom belom luku koji se dobija prilikom njegovog gnječenja. Tako da, kada žvaćete čen belog luka, on se izlučuje u telo i pokazalo se da ima odlične načine za borbu sa bakterijama, osim što ima antioksidativne koristi i smanjuje upalu creva.
Đumbir
U nekoliko istraživačkih naučnih radova nauka klasifikuje đumbir kao prirodni antibakterijski proizvod, zbog njegove sposobnosti da se bori sa nekoliko vrsta bakterija - od obične prehlade do onih koje uzrokuju želudačne tegobe. Gingerol je ključni sastojak u đumbiru koji pomaže ovom procesu, a takođe daje đumbiru njegov oštar ukus. Zapravo, tradicionalna kineska medicina računa na đumbir u nekoliko formula za veliki spektar bolesti.
Kokosovo ulje
Najbolja stvar koju možete učiniti za svoje telo i kožu je da u svoju ishranu dodate kokosovo ulje. Ekstra devičansko kokosovo ulje sadrži laurinsku kiselinu, srednje-lančanu masnu kiselinu koja ima protivgljivične, antibakterijske i antivirusne koristi. Može da se koristi za lečenje svega - od psorijaze do raka!
Kupus
Kupus, kada se konzumira sirov ili u obliku soka, bogat je mlečnom kiselinom koja pomaže u borbi protiv mnogih bakterija povezanih s crevima. Dok su sve vrste kupusa zdrave, ljubičasti kupus ima dodatna antibakterijska svojstva, štiteći čak i bakterije povezane sa uzimanjem određenih lekova!
Komentari