Bonapeti.rs»Saveti»Kako i koliko dugo se kuvaju pileći želuci?

Kako i koliko dugo se kuvaju pileći želuci?

Kako i koliko dugo se kuvaju pileći želuci?

Koliko i kako da kuvamo pileće želuce (bubce)?

Oni koji su zainteresovani za pitanje kako i koliko kuvati pileće želuce, najverovatnije su odlučili da u svoj meni uvrste jela od ovog nusproizvoda od piletine. Fanastično!

Pileći želuci su veoma hranljivi, ukusni i jednostavni za pripremu. Sadrže veliki broj visokokvalitetnih životinjskih proteina, vitamina, mikro elemenata i vezivnog tkiva zasićenog kolagenom, koji je toliko neophodan za održavanje mladosti kože. Jedinstveni proizvod protiv starenja!

Ali zbog značajnog sadržaja holesterola, nutricionisti ne preporučuju stalno konzumiranje iznutrica. Ako s vremena na vreme diverzifikujete meni, to će biti samo od koristi. Ukus kuvanih pilećih želudaca u raznim jelima u velikoj meri zavisi od toga koliko su prethodno kuvanai To mogu biti mekani i sočni komadi mesa koji se tope u ustima, ili ih je teško žvakati - nešto poput gume.

Pravila za kuvanje pilećih želudaca

Ako se pridržavate ovih jednostavnih pravila, bićete uspešni!

Glavni ključ uspešnog kuvanja je pravi izbor proizvoda. Treba izabrati ohlađene (ne smrznute) želuce- roze, svežeg izgleda i mirisa. Ako ipak koristite smrznuti proizvod, potrebno je voditi računa o njegovom odmrzavanju. Izvadite želuce iz zamrzivača i stavite u frižider na 8-10 sati pre kuvanja. Kao poslednje sredstvo, možete ih odmrznuti u mikrotalasnoj pećnici.

Pre nego što počnete da ih kuvate, potrebno je svako želudac isprati pod tekućom vodom, očistiti se od masnoće, tvrdih unutrašnjih žilica (ako ih ima) ili njihovih ostataka. Pripremljene želuce stavite u šerpu, prelijte hladnom vodom 5-7 cm iznad nivoa i stavite lonac na jaku vatru. Nakon što voda prokluča, uklonite penu, smanjite vatru i kuvajte na laganoj vatri.

Pola sata pre završetka kuvanja u bujon treba dodati /pre gašenja vatre/ crni biber i lovorov list. Pored ovoga, možete dodati i drugo povrće, začinsko bilje, začine za jela od mesa po ukusu.

Važno! Kao i kod kuvanja mesa, soljenje bujona se preporučuje 3-5 minuta pre kraja kuvanja, u zavisnosti od toga koliko dugo će se pileći želuci kuvati.

Koliko će vremena biti potrebno za kuvanje pilećih želuaca, odlučite sami. Ako su samo prethodno prokuvani pa ćete ih pržiti ili peći, kuvajte dok ne budu polugotovi. Na primer, za pikantna predjela, bolje je kuvati ih dok potpuno ne omekšaju.

Koliko dugo treba da kuvamo želuce da budu mekani?

Odgovor će zavisiti od jednog faktora: starosti kokošaka. Želuce od starih kokošaka treba kuvati duže, vreme kuvanja može da dostigne 1,5-2 sata. Mogu se razlikovati po tamnoj boji i većoj veličini. Želuci mladih pilića su svetlije boje i plići, postižu mekoću već 40 minuta posle proključavanja vode. Gore navedeno vreme kuvanja važi kada se koristi konvencionalni šporet i šerpa, ali ako se koriste drugi uređaji - para, električni šporet, multikuker, vreme kuvanja će biti drugačije. U ekspres loncu vreme se značajno skraćuje. Ali najpouzdaniji indikator pri određivanju spremnosti proizvoda nije sat ili tajmer, već viljuška i nož, kao i sopstveni zubi.

Koliko dugo treba da se pripremaju želuci pre prženja?

Da bi se postigla potrebna mekoća, potrebno je prethodno hlađenje ili prethodno kuvanje pre prženja. Lako je odrediti koliko kuvati pileće želuce pre prženja. Neophodno je da, generalno, vreme prethodnog kuvanja i naknadnog prženja bude približno isto kao i za pripremljene meke želuce. To znači da ako planirate da pržite 10 minuta, završite proces kuvanja 10 minuta pre spremnosti.

U početku može izgledati teško, ali vremenom možete naučiti da to radite bez greške.

Tajne i saveti iskusnih domaćica

Kuvani želuci su odlična zamena za govedinu, pileći file, kuvanu kobasicu. Mogu se koristiti u receptima za mesne salate. Zbog svoje delikatne strukture nadmašuju čak i skuplje proizvode, ali samo ako su pravilno pripremljeni. Prilikom rukovanja sekundarnim proizvodima, mora se voditi računa da nema žuto-zelenih mrlja od žuči. U slučaju otkrivanja istih, preporučuje se da se ova mesta pažljivo iseku oštrim nožem. U suprotnom, konačni proizvod će biti gorak.

Nemojte seći pileće želuce na komade pre kuvanja. Biće mnogo sočniji i ukusniji celi. Nakon završetka kuvanja, nemojte odmah vaditi želuce iz bujona - njihova površina će izgubiti nežnost. Bolje je sačekati da se bujon ohladi i tek onda izvaditi želuce. Od bujona možete napraviti ukusne supe i soseve.

Srećno svima na kulinarskom polju!

Facebook
Omiljeno
Twitter
Pinterest

Rejting

5
Ukupno glasalo: 1
51
40
30
20
10
Oceni:

Komentari

Pošalji