Da li znate koja je tajna ukusnih šnicli?
Postoje dva glavna pravila koja treba da poštujere i nikada nećete imati problema prilikom priprema šnicli u kuhinji.
Prvo pravilo je kvalitet mesa. Trudite se uvek da birate sveže i kvalitetno meso od sigurnog proizvođača.
Druga tajna je da šnicle treba da budu dobro začinjene. Potrebno je da budemo dobro upoznati sa tim koji začini idu uz određene vrste mesa. Obavezno treba da začinite šnicle bar nekoliko sati prethodno, da bi upile mirise.
Pažnja! Ovde je mnogo važno da napomenemo da to ne važi za so - so se dodaje u šnicle neposredno pre kuvanja, zato što postoji svojstvo da steže meso.
Marinirano meso može da stoji ceo dan u frižideru. Da bi se osećao ukus mesa, ne preporučuje se da se koristi previše začina zajedno. Izaberite po želji samo neke.
Postoje različiti načini da se se začine sinjske šnicle. Možete da primenite klasičnu kombinaciju, da ih začinite samo solju i biberom. Po želji, svinjske šnicle možete začiniti i drugim začinima, kao što su kumin, majčina dušica, origano, estragon. Dodajte u marinadu majoran, majčinu dušicu ili ruzmarin.
Svinjske šnicle će biti neodoljivo krhke kada ih marinirate u vinu ili soja sosu. Ako ste odabrali da ih pečete u rerni, stavite i lovorov list.
Možete između njih staviti polumesece luka ili čenove belog luka.
Neodoljive šnicle od pilećeg mesa ćete dobiti da ih začinite bosiljkom, cimetom, karijem, belim lukom, origanom, mentom, ruzmarinom, šafranom, estragonom ili limunskom travom.
Za začinjavanje šnicli možete dodati i malo izmrvljene čubrice, iseckani peršun ili korijander. Izaberite jednu ili kombinaciju nekoliko začina.
Teletećem mesu su potrebni atomatični začini kao što je bosiljak, lovorov list, biber, ljuta ili dimljena aleva paprika. Teleće šnicle su ukusno začinjene kada koristite kari u prahu, senf, beli luk, limunsku travu, origano, ruzmarin, žalfiju ili majčinu dušicu.
Odgovarajući začini za jagnjeće šnicle su bosiljak, cimet, kumin, kari u prahu, beli luk, origano, menta, ruzmarin.
Komentari